Atatürk Havalimanı

Metro’nun istasyon hizmetleri haritasına göre Atatürk Havalimanı metro istasyonunda kadın/erkek ve engelli tuvaletleri bulunmaktadır. Tam konumları yakında web sitesine yüklenecektir. Tuvalet yerlerini güvenlik ve görevlilere sorarak öğrenebilirsiniz.

Atatürk Havalimanı Metro İstasyonu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan bir metro istasyonudur. İstanbul’un eski ana havalimanı olan Atatürk Havalimanı’na bağlantılıdır ve havalimanından şehir merkezine ulaşım için önemli bir noktadır.

M1A hattı üzerinde yer alan bu istasyon, Yenikapı’dan başlayıp Atatürk Havalimanı’na kadar uzanır. Bu hat, şehir merkezinden havalimanına doğrudan ulaşım sağlar. Atatürk Havalimanı Metro İstasyonu, yolculara havalimanından veya havalimanına giriş yaparken metroyla seyahat etme imkanı sunar.

Metro istasyonları genellikle İstanbul’daki diğer toplu taşıma hatlarına bağlantı noktalarıdır, bu nedenle havalimanı istasyonunda farklı ulaşım seçeneklerine erişim de mümkündür.

İstanbul Raylı Sistemler İstasyon Hizmetleri Haritası

Temiz ve Erişilebilir Tuvaletler

Halka açık tuvaletler herkesin temiz ve erişilebilir bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oldukça önemli yerlerdir. Birleşmiş Millerler (BM) herkesin sağlık hizmetlerinden yararlanması ve hijyenik şartlarda yaşaması konusunda farkındalığı artırmak için 19 Kasım’ı dünya tuvalet günü ilan etmiştir.

Halka Açık Tuvaletleri Doğru Kullanma İpuçları