Bahçelievler

Metro’nun istasyon hizmetleri haritasına göre Bahçelievler metro istasyonunda kadın/erkek ve engelli tuvaletleri bulunmaktadır. Tam konumları yakında web sitesine yüklenecektir. Tuvalet yerlerini güvenlik ve görevlilere sorarak öğrenebilirsiniz.

Bahçelievler metro istasyonu D100 kuzey yanyolunun yanındadır. 18 duraklı, Yenikapı ve Atatürk Havalimanı durakları arasında hizmet veren M1a metro hattında kadın/erkek ve engelli tuvaletlerinin bulunduğu 11 duraktan bir tanesidir. Zeytinburnu metro durağı Ataköy – Şirinevler ve Bakırköy – İncirli durakları arasında yer almaktadır.

İstanbul Raylı Sistemler İstasyon Hizmetleri Haritası

Temiz ve Erişilebilir Tuvaletler

Halka açık tuvaletler herkesin temiz ve erişilebilir bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oldukça önemli yerlerdir. Birleşmiş Millerler (BM) herkesin sağlık hizmetlerinden yararlanması ve hijyenik şartlarda yaşaması konusunda farkındalığı artırmak için 19 Kasım’ı dünya tuvalet günü ilan etmiştir. Kamuya açık tuvaletleri kullanırken kendi sağlığınız ve diğer insanların sağlığı için yapabileceğiniz bazı temel şeyler vardır. Bu konuda temel maddelere aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

Halka Açık Tuvaletleri Doğru Kullanma İpuçları