Davutpaşa YTÜ

Metro’nun istasyon hizmetleri haritasına göre Davutpaşa YTÜ metro istasyonunda kadın/erkek ve engelli tuvaletleri bulunmaktadır. Tam konumları yakında web sitesine yüklenecektir. Tuvalet yerlerini güvenlik ve görevlilere sorarak öğrenebilirsiniz.

Davutpaşa YTÜ metro durağı Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa yerleşkesine yürüme mesafesinde olması sebebiyle YTÜ öğrencilerinin kampüse ulaşımda tercih ettiği metro istasyonudur. M1a metro hattının bir durağı olan Davutpaşa YTÜ istasyonu Terazidere ve Merter istasyonları arasındadır. Eğitim, Elektrik-Elektronik, Sanat ve Tasarım, Yabancı Diller, Fen Edebiyat, Kimya-Metalurji, İnşaat fakültelerinin bulunduğu ve hazırlık eğitimlerinin verildiği YTÜ Davutpaşa yerleşkesine M1a metro hattının Davutpaşa YTÜ durağından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Raylı Sistemler İstasyon Hizmetleri Haritası

Temiz ve Erişilebilir Tuvaletler

Halka açık tuvaletler herkesin temiz ve erişilebilir bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oldukça önemli yerlerdir. Birleşmiş Millerler (BM) herkesin sağlık hizmetlerinden yararlanması ve hijyenik şartlarda yaşaması konusunda farkındalığı artırmak için 19 Kasım’ı dünya tuvalet günü ilan etmiştir.

Halka Açık Tuvaletleri Doğru Kullanma İpuçları