DTM İstanbul Fuar Merkezi

Metro’nun istasyon hizmetleri haritasına göre DTM İstanbul Fuar Merkezi metro istasyonunda kadın/erkek ve engelli tuvaletleri bulunmaktadır. Tam konumları yakında web sitesine yüklenecektir. Tuvalet yerlerini güvenlik ve görevlilere sorarak öğrenebilirsiniz.

DTM İstanbul Fuar Merkez metro istasyonu Bakırköy ilçesinin Yeşilköy Mahallesindedir. 18 duraklı, Yenikapı ve Atatürk Havalimanı durakları arasında hizmet veren M1a metro hattında kadın/erkek ve engelli tuvaletlerinin bulunduğu 11 duraktan bir tanesidir. DTM İstanbul Fuar Merkez metro durağı Atatürk Havalimanı ve Yenibosna durakları arasında yer almaktadır.

İstanbul’daki DTM İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo olarak da bilinir. Bu fuar merkezi, uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapar ve birçok sektörden firmaların katıldığı önemli fuarları düzenler.

Metro ile ulaşım için, Atatürk Havalimanı’na giden Havalimanı Metro İstasyonu’nu kullanabilirsin. Havalimanı Metro İstasyonu’ndan CNR Expo’ya gitmek için metrodan M1A (Yenikapı-Atatürk Havalimanı) hattına binip, Yenikapı istasyonunda M1B hattına geçiş yapabilirsin. Ardından DTM-İstanbul Fuar Merkezi durağında inebilirsin. Bu durak, CNR Expo’nun hemen yanında bulunuyor.

İstanbul Raylı Sistemler İstasyon Hizmetleri Haritası

Temiz ve Erişilebilir Tuvaletler

Halka açık tuvaletler herkesin temiz ve erişilebilir bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oldukça önemli yerlerdir. Birleşmiş Millerler (BM) herkesin sağlık hizmetlerinden yararlanması ve hijyenik şartlarda yaşaması konusunda farkındalığı artırmak için 19 Kasım’ı dünya tuvalet günü ilan etmiştir.

Halka Açık Tuvaletleri Doğru Kullanma İpuçları