Kirazlı – Bağcılar

“Kirazlı – Bağcılar” durağı Yenikapı – Kirazlı durakları arasında hizmet vermekte olan M1b metro hattı ve Kirazlı Bağcılar – Kayaşehir Merkez arasında hizmet vermekte olan M3 hattı ortak durağıdır. Kirazlı – Bağcılar istasyonunda kadın/erkek ve engelli tuvaletleri bulunmaktadır.

M1b hattı ile Yenikapı’ya ve M3 hattı ile Kayaşehir Merkez’e kadar gidebileceğiniz Kirazlı – Bağcılar metro istasyonu M1b ve M3 metro hatları arasında ücretsiz bir aktarma durağıdır. Sahip olduğu imkanlar sebebiyle hem ulaşım hem de tuvalet ihtiyazı için engelli bireylere uygun bir yapıya sahiptir.

Kirazlı – Bağcılar İstasyonu Tuvaletler Nerede?

Kirazlı – Bağcılar istasyonunda tüm tuvaletler metrodan indikten sonra “Yenikapı – Otogar – Havalimanı Metro Aktarması”, “Mevlana Caddesi” ve “Kirazlı Mahallesi” yönünden çıkınca karşınızda kalan turnikelerin sağındadır. Kirazlı – Bağcılar istasyonunda ve diğer tüm istasyonlarda tuvaletleri bulamamanız durumunda güvenliklere danışabilirsiniz.

Kirazlı-Bağcılar Metro İstasyonu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan ve şehir içi ulaşımda önemli bir nokta olan bir metro istasyonudur. İstasyon, M3 hattı üzerinde konumlanmıştır.

Hat ve Bağlantılar

  • M3 (Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir Metro Hattı): Bu hat, Kirazlı’dan başlayıp Olimpiyat, Başakşehir ve Kayabaşı bölgelerine uzanır. Kirazlı-Bağcılar Metro İstasyonu, bu hat üzerinde bulunan kilit duraklardan biridir.

Ulaşım ve Bağlantılar

Kirazlı – Bağcılar ‘da ulaşım ve bağlantılar şu şekildedir: Kirazlı-Bağcılar Metro İstasyonu, Bağcılar semtinin merkezi konumunda yer alır ve bu bölgenin önemli bir ulaşım merkezidir. İstasyon, çevresindeki yerleşim bölgelerine ve iş merkezlerine ulaşım için birçok otobüs ve minibüs hattına da bağlanır.

İstasyon Özellikleri

Bu istasyon, Bağcılar ilçesinin önemli noktalarından birinde bulunur ve genellikle yoğun bir kullanıma sahiptir. Yolcular, buradan metroyla seyahat edebilir veya diğer toplu taşıma araçlarına geçiş yapabilir.

Temiz ve Erişilebilir Tuvaletler

Halka açık tuvaletler herkesin temiz ve erişilebilir bir şekilde tuvalet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için oldukça önemli yerlerdir. Birleşmiş Millerler (BM) herkesin sağlık hizmetlerinden yararlanması ve hijyenik şartlarda yaşaması konusunda farkındalığı artırmak için 19 Kasım’ı dünya tuvalet günü ilan etmiştir.

Halka Açık Tuvaletleri Doğru Kullanma İpuçları