SSS

Tuvalet ücreti ödemesi yapmak iade almaya engeldir. Tuvaletleri kullanmadan iadenizi almayı unutmayınız!

Tuvaletlerde abonman geçerli değildir. Ulaşım ve tuvalet hizmetleri farklı hizmetler olduğu için ikisinin ücretlendirmesi ayrı yapılıyor.

İstanbul metro ve marmaray duraklarındaki tuvaletler ücretlidir. Tuvalet ücretleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olmakla beraber tüm tuvalet ücretleri 3₺ dir. Ödeme için sadece İstanbulkart kullanılabilir. (Ancak söğütlüçeşme marmaray istasyonundaki tuvalet farklı, burada nakit ödeniyor ve güncel ücret 10₺.)

İstanbul metro ve marmaray duraklarındaki tuvaletler İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olmakla beraber tüm tuvalet ücretleri 3₺ dir. (Söğütlüçeşme marmarayda 10₺).

Metro ve Marmaraylarda tuvalet için, tuvalete girmeden önce turnikeden geçerek ödeme yapılmaktadır.

İstanbul metro ve marmaray duraklarındaki tuvaletlerde ödeme için sadece İstanbulkart kullanılabilir.

Metro ve Marmaray hatlarında bulunan tuvaletler işletme saatleri içerisinde belirli saatlerde kullanıma açıktır. Her hattın bilgisine kendi sayfasından ulaşabilirsiniz.

İstanbul raylı hatlardaki tuvaletlerde 65 yaş, Engelli, Milli Sporcu, Şehit eşleri ve ailesi, EHS, Sarı Basın, Gazi, Gazi Ailesi, Belediye Zabıta, PTT ve TÜİK kartlarını kapsayan Ücretsiz İstanbulkart için tuvalet ücretlerinde ayrıca bir indirim uygulanmamaktadır. Tuvalet ücreti herkes için 1₺ dir.

İstanbul raylı hatlardaki tuvaletlerde öğrenci kartları için ayrıca bir indirim olmamakla beraber herkes için tuvalet ücreti 1₺ dir.

İstanbul raylı hatlardaki tuvaletlerde öğretmen kartları için ayrıca bir indirim olmamakla beraber herkes için tuvalet ücreti 1₺ dir.

İstanbul raylı hatlardaki tuvaletlerde 60 yaş üzeri kartları için ayrıca bir indirim olmamakla beraber herkes için tuvalet ücreti 1₺ dir.